روغن گردشی

روغن صنعتی گردشی

روغن گردشی روغنی است که در سیستم های گردشی دستگاه های صنعتی استفاده می گردد.این روغن ایتدا وارد مخزن سیستم می شود و بعد از شروع فعالیت دستگاه روغن گردشی در دستگاه شروع به پمپاژ می کند و به گردش در می آید.روغن گردشی در یاتاقان ها و چرخ دنده هایی که تحت فشار کم کار می کنند کارایی دارند.روغن گردشی به دلیل خاصیت خنک کنند های که دارد دستگاه در نیاز از آن استفاده میی کند.این روغن همچنین به دلیل خاصیت ضدرسوب و آلودگی که دارد باید فیلتر آن همیشه مورد توجه قرار بگیرد تا در دراز مدت دچار مشکل نشود.

ویسکوزیته روغن های گردشی متفاوت است و معمولا بین 32 تا 680 می باشد.گرید های پایین تر مانند 32 یا 46 دارای سیالیت روان تری نسبت به گریدهای بالاتر دارد و قابلیت پمپاژ بیشتری دارد.از گرید های بالاتر مانند 320 برای چرخ دنده ها و یاتاقان های ساده استفاده می شود که نیاز به کاهش اصطحکاک و سایش بین قطعات و همچنین تحمل فشار بالا می باشد.

استانداردهای روغن گردشی را می توان به دو نوع Cو CL تقسیم یندی کرد.از ویژگی های کلی روغن های گردشی می توان به:مقاوم در برابر اکسیداسیون،مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی،قابلیت فیلتراسیون و قابلیت جداشدن روغن از آب و هوا اشاره کرد.

قبل از خرید روغن گردشی باید حتما به توصیه های سازنده دستگاه توجه نبود تا دستگاه دچار مشکل نشود و باید سعی شود از ویسکوزیته یا گرید مناسب همان دستگاه استفاده شود.

بازرگانی شهاب با استفاده از پرسنل متخصص و با تجربه در زمینه عرضه و فروش انواع روغن گردشی صنعتی با برند های معتبر جهان از جمله شل،موبیل،توتال،بی پی و غیره آمادگی خود را جهت همکاری با صنایع مختلف اعلام می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره تخصصی و سفارش