روغن های نساجی و بافندگی و راهنمای خرید آن

روغن نساجی،همان طور که از اسم آن پیداست برای صنایع نساجی و دستگاه های بافندگی مورد استفاده قرار می گیرد.از انواع روغن های نساجی،روغن دوخت با گریدهای مختلف می باشد که نوعی روغن هیدرولیک سبک محسوب می شود.از روغن بافت نیز در دستگاه های بافندگی با سرعت بالا و برای سوزن های دستگاه گردبافت و همچنین سیستم های هیدرولیک استفاده می شود.

برای خرید روغن های نساجی و بافندگی،اطمینان از سلامت روغن و همجنین بهداشتی بودن و عاری بودن از هر گونه مواد سمی و سرطانزا مهم ترین فاکتور برای خرید این روغن می باشد. توجه کنید قبل از خرید روغن نساجی از سلامت آن اطمینان حاصل کنید.

روغن های نساجی به دلیل داشتن خاصیت دفع الکتریسیته،موجب عملکرد خوب دستگاه دوخت و بافت می گردد.عملکرد این روغن به گونه ای است که با جذب بر روی مواد روی الیاف یک سطح رسانا از یون ها و روطوبت ایجاد می کند.از روغن های نساجی به گونه های مختلفی استفاده می شود از جمله :رمق کشی،اسپری کردن،تماسی و پد نمودن که هر کدام از این روش برای عملیات های مختلف کاربرد دارد.

از مهم ترین ویژگی های روغن های نساجی مانند اکثر روغن های صنعتی،پایداری و مقاومت عالی در برابر دماهای بالا می باشد.از دیگر مشخصه روغن های نساجی،مقاومت در برابر بخار شدن و اکسیداسیون می باشد که به خاطر سر و کار داشتن دستگاه های بافت با مواد مختلف این یک مزیت عالی برای یک روغن محسوب می شود.

از مشخصات کلی یک روغن نساجی خوب می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

1.حدالامکان روغن باید بی رنگ باشد.

2.مقاومت عالی در برابر زنگ زدگی و خوردگی

3.غیر سمی و بی خطر بودن روغن

4.عدم تشکیل جرم و رسوب

5.روانکاری خوب در همه قطعات و تجهیزات

6.داری ویسکوزیته ایندکس یا شاخص گرانروی بالا جهت کار در محیط با دماهای بالا

7.غیر یونی بودن روغن جهت تسهیل در تمیزکار

بازرگانی شهاب با استفاده از پرسنل متخصص و با تجربه در زمینه عرضه و فروش انواع روغن نساجی صنعتی با برند های معتبر جهان از جمله شل،کلوبر،تکزاکو و غیره آمادگی خود را جهت همکاری با صنایع مختلف اعلام می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست