روغن دنده های صنعتی و انواع آن

روغنهای دنده صنعتی از پایه مینرال و سینتتیک تهیه و تولید می شوند که هر کدام مزایای خاص خود را دارند.از روغن دنده های صنعتی برای روانکاری در صنایع مختلف و نیز دنده های تحت فشار بالا و بار سنگین شامل دنده‌ های جناقی، جناقی، حلزونی و دنده‌های انتقال نیروی صنایع فولاد، یاتاقان‌ها استفاده می شود و معمولا دارای پایداری حرارتی بالایی هستند و در برابر سایش و خوردگی مقاوم هستند. روغن دنده های صنعتی که بر پایه مینرال ساخته می شوند دارای کیفیت CLP هستند و به نام روغن یاتاقان نیز شناخته می شود.روغن دنده های صنعتی در گریدهای مختلف 68، 100، 150، 220، 320، 460، 680، 1000 عرضه می گردد.

نوع دیگر روغن دنده ها،روغن دنده های بر پایه سینتتیک هستند که خود نیز دارای دو نوع پلی آلکالین گلایکول(PG) و پلی آلفا الفین(PAO) تفسیم بندی می شوند.به طور کلی روغن دنده های پایه سینتتیک باعث افزایش طول عمر دستگاه و کاهش انرژی می گردد. روغن دنده سینتتیک عملکرد بسیار خوبی در دماهای بسیار بالا و پایین و همچنین فشار بالا و شرایط فوق العاده سخت کاری دارد.روغن دنده های پایه سینتتیک به دلیل پیشرفته بودن فرمول و نوع ساختشان در همه شرایط عالی عمل می کند که حتی از روغن دنده های که افزودنی یا ادتیو به آن ها اضافه می کنند نیز کارایی و طول عمر بیشتری دارد اگرچه قیمتشان نیز طبیعتا از روغن های مینرال بیشتر است.

خصوصیات و مزایای روغن دنده های صنعتی سینتتیک :

1.مقاومت حرارتي بالا و نقطه ریزش پایین و سیالیت عالی در دماهای پایین.
2.عملکرد بهتر در دماهای بالا و نقطه احتراق بالا.
3.مقاومت بالا در برابر سایش، خوردگی و زنگ زدگی
4.فراريت و تبخير روغن و جلوگیری از ایجاد رسوب و لجن
5. مقاومت حرارتي بالا و پایداری اكسيداسيون
6. ويسكوزيته ایندکس بالاتر نسبت به روغن دنده های مینرال
7. کارایی عالی در دماها و نقطه ریزش پایین.
8. کاهش احتمال آتش گرفتن.
9. خاصيت روانكاري بالا

بازرگانی شهاب با استفاده از پرسنل متخصص و با تجربه در زمینه عرضه و فروش انواع روغن دنده های صنعتی با برند های معتبر جهان از جمله شل،موبیل،توتال،بی پی و غیره آمادگی خود را جهت همکاری با صنایع مختلف اعلام می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست