روغن موتورها و قطعات صنایع دریایی

از روغن های صنایع دریایی،در قطعات و موتورهای صنایع دریایی از جمله کشتی ها،نفت کش ها،قایق ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.این موتورها دارای احتراق با بازدهی بالا در صنایع پیمایشی یا حرکتی می باشد که می تواند شامل یک موتور سیکلت معمولی تا یک کشتی غول پیکر شود.

روغن های صنایع دریایی را می توان به طور کلی به سه دسته تقسیم بندی کرد:

1.موتورهای دوزمانه و سرعت پایین که در آن از دو نوع روغن استفاده می شود یکی در سیلندر و دیگری در میل لنگ.

2.موتورهای چهار زمانه و سرعت متوسط که این نوع موتورها بر خلاف موتورهای دوزمانه داری مخزن مشترک روغن برای سیلندر و میل لنگ می باشد.به همین دلیل این نوع موتورها کاربرد و طرفداران بیشتری دارند.از جمله استفاده این نوع موتور،در انواع قایق ها می باشد.

3.موتورهای سرعت بالا که در شرایط جوی نامناسب دریا و تغییرات ناگهانی آب و هوا دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد.

یک روغن یا گریس مخصوص موتورهای دریایی باید استاندارهای لازم و مناسب جهت استفاده در تجهیزات دریایی را داشته باشند.از جمله این استانداردها داشتن روانکاری عالی جهت کاهش اصطحکاک،جلوگیری از تشکیل جرم و رسوب،کاهش خوردگی و سایش موتور می باشد.به علت اثرات بدی که فعالیت موتور رو روغن می گذارد اهمیت انتخاب روغن با کیفیت را دو چندان می کند.

بازرگانی شهاب با استفاده از پرسنل متخصص و با تجربه در زمینه عرضه و فروش انواع روغن های موتورها و تجهیزات صنایع دریایی با برند های معتبر جهان از جمله شل،توتال،اکسان موبیل و غیره در ایران آمادگی خود را جهت همکاری با صنایع مختلف اعلام می دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست