روغن انتقال حرارت چه ویژگی هایی دارد

روغن انتقال حرارت چه ویژگی هایی دارد

روغن های انتقال حرارت همان طور که از اسم آن پیداست دارای مقاومت بسیار بالایی در برایر بخار،حرارت و اکسیداسیون می باشند که بیشتر در سیستم های بسته استفاده می گردد و باعث افزایش کارایی و عملکرد انتقال حرارت غیر مستقیم و همچنین خنک کنندگی در سیستم های بسته می گردد.

ویژگی اصلی این نوع روغن ها دارا بودن نقطه جوش و احتراق بسیار بالا می باشد و دارای ضریب و درصد هدایت حرارتی بالایی بوده و در طول انجام عملیات انتقال حرارت نباید گرانروی افزایش پیدا کند.عدم تشکیل رسوبات و لجن در روغن و دستگاه از مهم ترین خصوصیات روغن انتقال حرارت است.این روغن نیز بر پایه سینتتیک و معدنی تولید می گردد که روغن های پایه سینتتیک دارای عمر طولانی تر و عملکرد بهتری نسبت به روغن های معدنی می باشد.در بعضی روغن های سینتتیک کارایی روغن تا دماهای بالاتر نیز افزایش پیدا می کند. روغن های حرارتی در سیستم های بسته و در جایی که با هوا تداخلی ندارد تا دمای 300 درجه سانتی گراد استفاده می گردد.

برای خرید روغن های انتقال حرارت باید حتما به اطلاعات فنی دستگاه و اطلاعات خود روغن توجه نمود چرا که عدم تطابق اطلاعت دستگاه و روغن حرارتی باعث بروز مشکلات و خرابی دستگاه می گردد.قابل ذکر است فاکتور بسیار مهم در اطلاعات فنی حداکثر میزان تحمل دمای روغن حرارتی می باشد.

بازرگانی شهاب با استفاده از پرسنل متخصص و با تجربه در زمینه عرضه و فروش انواع روغن های حرارتی و انتقال حرارت با برند های معتبر جهان از جمله شل،توتال،کسترول،اکسان موبیل و غیره در ایران آمادگی خود را جهت همکاری با صنایع مختلف اعلام می دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره تخصصی و سفارش