روغن انتقال حرارت چه ویژگی هایی دارد

This post is also available in: فارسی

روغن انتقال حرارت چه ویژگی هایی دارد

روغن های انتقال حرارت همان طور که از اسم آن پیداست دارای مقاومت بسیار بالایی در برایر بخار،حرارت و اکسیداسیون می باشند که بیشتر در سیستم های بسته استفاده می گردد و باعث افزایش کارایی و عملکرد انتقال حرارت غیر مستقیم و همچنین خنک کنندگی در سیستم های بسته می گردد.

ویژگی اصلی این نوع روغن ها دارا بودن نقطه جوش و احتراق بسیار بالا می باشد و دارای ضریب و درصد هدایت حرارتی بالایی بوده و در طول انجام عملیات انتقال حرارت نباید گرانروی افزایش پیدا کند.عدم تشکیل رسوبات و لجن در روغن و دستگاه از مهم ترین خصوصیات روغن انتقال حرارت است.این روغن نیز بر پایه سینتتیک و معدنی تولید می گردد که روغن های پایه سینتتیک دارای عمر طولانی تر و عملکرد بهتری نسبت به روغن های معدنی می باشد.در بعضی روغن های سینتتیک کارایی روغن تا دماهای بالاتر نیز افزایش پیدا می کند. روغن های حرارتی در سیستم های بسته و در جایی که با هوا تداخلی ندارد تا دمای ۳۰۰ درجه سانتی گراد استفاده می گردد.

برای خرید روغن های انتقال حرارت باید حتما به اطلاعات فنی دستگاه و اطلاعات خود روغن توجه نمود چرا که عدم تطابق اطلاعت دستگاه و روغن حرارتی باعث بروز مشکلات و خرابی دستگاه می گردد.قابل ذکر است فاکتور بسیار مهم در اطلاعات فنی حداکثر میزان تحمل دمای روغن حرارتی می باشد.

بازرگانی شهاب با استفاده از پرسنل متخصص و با تجربه در زمینه عرضه و فروش انواع روغن های حرارتی و انتقال حرارت با برند های معتبر جهان از جمله شل،توتال،کسترول،اکسان موبیل و غیره در ایران آمادگی خود را جهت همکاری با صنایع مختلف اعلام می دارد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره و سفارش